„Lae end“ haridusprogrammi valitud füüsikaõpetajad kogunesid teisele koolitusele, et jagada tagasisidet, kuidas uute ideede ja õppevahendite rakendamine igapäevatöös on läinud. Õpilaste füüsikatulemuste paranemise hindamiseks on veel vara, kuid õpetajate sõnul on juba on märgata, et õpilased tulevad suurema õhinaga tundi, et saaks midagi katsetada.
Nissi põhikooli õpetaja Ruth Rumaski sõnul on ta Praktikali katsekomplektide abil saanud muuta tunnid oluliselt mitmekesisemaks kui nad varasematel aastatel olnud on.
“Kui praktilise tegevuse ettevalmistamine tunniks nõuab alati aega, siis optika õppevahendite kogu on süsteemselt komplekteeritud, et katse tegemine tunni keskel oleks sama lihtne, kui ülesande lahendamine töövihikust. See lihtsustab õpetaja tööd ja motiveerib praktilisi tegevusi oluliselt rohkem tegema. Õpilaste tulemuste paranemise hindamiseks on veel vara, kuid õhinaga tundi tulevaid õpilasi, kes ootavad, et saaks midagi jälle katsetada on küll rohkem,” rääkis Ruth Rumask. “Väga inspireeriv oli ka Anonymous presentersi ettekanne, kelle antud nippe ja näpunäiteid kasutades saab tõepoolest õpilasi aktiivselt kuulama panna. Kõige enam on mind mõjutanud teised programmi valitud osalejad, kellega kogemusi vahetades olen saanud juurde palju häid mõtteid, aga samas ka enesekindlust, et ajan õiget asja”
Lisaks jagas Eesti Füüsika Seltsi eestvedaja sel korral nippe, kuidas läbi viia kaasahaarav füüsikatund Praktikali õppevahendite näitel. Oktoobri keskel asusid õpetajad ka videote kallale, mille eesmärk on luua seos füüsika ja päris elu vahel. Esimesed stsenaariumid nägid juba ilmavalgust ja proovid mõne õpetajaga on tehtud. Esimesed videod valmivad novembri keskel.
Samuti said õpetajad teadmisi persoonibrändi koolitajalt Liisi Toomilt, kes õpetas, kuidas tunda ära oma tugevused ja olla klassi ees särav ja enesekindel õpetaja ning oma ala inspireeriv eestkõneleja. “Iga edukas oma valdkonna esindaja avastab, et tee oma eesmärkideni on täis väljakutseid. Õpetajaameti karjäärivõimalusi nähakse tihtipeale horisontaalselt sirgjoonelisena. Mida kitsam ja unikaalsem valdkond, seda keerulisem võib olla oma väärtuste ja tugevuste nägemine ning näitamine, tulevikupildi kujundamine ja selle elluviimine. Kui aga tunda ära oma elu kutse, teada oma tugevusi ja neid kasutada, võib õpetaja amet olla endale rahuldust pakkuv ja olla väga paljudele inspiratsiooniks,” rääkis Liisi Toom.
Fotod 28. oktoober toimunud koolituspäevalt
Ettevõtted ABB, Eesti Energia, Fermi Energia, LHV, Nordecon ja Metrosert lõid koostöös haridusmaastiku eestvedajatega Praktikalist, Eesti Füüsika Seltsist ja Videoõpsist füüsikaõpetajatele suunatud programmi “Lae end”, et viia parim õppekogemus kättesaadavaks kõigile füüsikat õppivatele põhikoolilastele üle Eesti. Käesolevas artiklisarjas tutvustame kümmet füüsikaõpetajate tunnustusprogrammi “Lae End” valitud põhikooliõpetajat üle Eesti. Programm on mõeldud just neile õpetajatele, keda jäädakse meenutama ka ammu pärast viimast koolikella.