„Lae end“ haridusprogrammis osalevad õpetajad on välja valitud

Füüsikaõpetajatele suunatud programmis “Lae end” osalevad 10 õpetajat on välja valitud.

Annika Kumar Mäetaguse Põhikoolist, Marko Häelm Tallinna Südalinna Koolist, Laura Herm Rakvere Reaalkoolist, Robert Reesaar Tartu Forseliuse Koolist, Kaija Seepter Järveküla Koolist, Daniel Kaasik Tallinna Reaalkoolist, Ermo Soobik Keila Koolist, Ruth Rumask Nissi Põhikoolist, Reivo Maasik Tallinna Reaalkoolist ja Oleg Shvaikovsky Püha Johannese Koolist hakkavad koostöös Eesti mõjukate haridusekspertidega Eesti Füüsika Seltsist, Praktikalist ja Videoõpsist looma põnevaid õppematerjale. Juba sel aastal valmivad koostöös programmi osalistega õppevideod, mida saavad kasutada kõik Eesti koolid.

„Programmile saadetud videoid vaadates joonistus välja kaks tõdemust. Esiteks see, et Eesti koolides füüsikat õpetavad õpetajad teevad oma tööd hingega ja entusiastlikult. Teiseks see, et arvatavasti ei ole olemas kaht ühesugust füüsikaõpetajat,“ ütles Kaido Reivelt Eesti Füüsika Seltsist. „Sestap oli päris keeruline välja valida programmi pääsevat kümmet füüsikaõpetajat. Eriti arvestades, et me ei otsinud parimaid õpetajaid vaid neid, kellest programmile võiks kõige rohkem abi olla. Loodetavasti tekib meil hea koostöö, millest hiljem saavad osa nii õpilased kui ka kogu füüsikaõpetajate kogukond Eestis.“

Programmi kandideerimiseks oli vajalik, et kolleeg, õpilane, vilistlane märkaks särtsakat õpetajat ja esitaks ta programmi osalema. 47 nomineeritud õpetajat saatsid seejärel ennast tutvustava lühivideo. Video saatnud õpetajate seast valis programmi 10 enim sobivat õpetajat välja žürii, kuhu kuulusid Eesti Energia, Eesti Füüsika Seltsi, Haridus- ja Teadusministeeriumi, Metroserdi, Videoõpsi esindajad ja Rakett69 võitja.

10 välja valitud õpetajat osalevad augustis kahepäevasel koolitusel Tallinnas ja ühepäevastel koolitustel oktoobris Tartus ja detsembris Tallinnas. Korraldusega seotud kulud katavad programmi ellukutsujad.

Koolitus keskendub praktilistele tegevustele füüsika õpetamisel põhikoolis ja persoonibrändi loomisele. Programmi viivad läbi Eesti Füüsika Seltsi, Praktikali, Videoõpsi ja Eesti Energia esindajad. Samuti on oodata külalisesinejaid. Programmi koolitused toetuvad Praktikali loodud õppemetoodikale ja vahenditele. Loe rohkem praktikal.ee

Programmi lõppedes saavad kõik programmi valitud õpetajad rahalise brutopreemia 1653 eurot.

Füüsikaõpetajatele suunatud programmi “Lae end” nomineeriti 132 õpetajat enam kui 100 erinevast koolist kõikidest Eesti maakondadest. Enim andsid silmapaistvast õpetajast teada õpilased ja vilistlased, kes tegid oma ettepaneku veebis www.laeend.ee.

Ettevõtted ABB, Eesti Energia, Fermi Energia, LHV, Nordecon ja Metrosert lõid koostöös haridusmaastiku eestvedajatega füüsikaõpetajatele suunatud programmi “Lae end”, et viia parim õppekogemus kättesaadavaks kõigile füüsikat õppivatele põhikoolilastele üle Eesti.

Programmi kohta loe täpsemalt laeend.ee/fyysika

Fotod programmi 4.05 toimunud avaürituselt: Fotod ürituselt